Op woensdag 15 januari vond voor de tweede keer de kwalificatiewedstrijd van de vakrichting Facilitair Dienstverlener plaats bij Landstede MBO in Zwolle. Deze wedstrijd maakt deel uit van Skills Heroes, de landelijke vakwedstrijden voor het mbo.
Wat is Skills Heroes?
Skills Heroes zijn de vakwedstrijden voor het mbo. Binnen circa 50 verschillende wedstrijden kunnen mbo-studenten laten zien wat zij in hun mars hebben. Skills Heroes bestaat uit drie onderdelen: de voorronde op school, de kwalificatiewedstrijd en uiteindelijk de nationale finale.
De kwalificatiewedstrijd
Elf studenten van verschillende mbo-scholen, waaronder Alfa College, ROC Nijmegen, Talland en Landstede MBO, streden om een plek in de top 8 van beste Facilitair Dienstverleners van Nederland. Deze top 8 kwalificeert zich voor de landelijke finale op 20 en 21 maart in de RAI Amsterdam.
De wedstrijd bestond uit verschillende opdrachten en een pitch voor begeleiders, juryleden en andere aanwezigen. Een vierkoppige jury uit het werkveld beoordeelde de prestaties van de studenten.
Studenten in ondersteunende rollen
Studenten van Landstede MBO ondersteunden het evenement als gastheer, gastvrouw, kok en parkeerwachter. Deze taken werden geregeld via projectenbureau Event Actief.
Powered By wedstrijd
Naast de kwalificatiewedstrijd organiseert Landstede MBO op 13 en 14 maart de finalewedstrijd Groen, Grond en Groene Infra in Raalte.
Benieuwd naar het traject richting Skills The Finals? Bekijk dan de website van WorldSkills Netherlands of bekijk onze video!